4. den hokejového MS - Dánská pohádka pokračuje

Kvě 10, 2009

  Rekordní návštěva
    Patrick Galbraith byl jedním ze stavebních kamen dánského postupu
 

    Čtyři duely nám dnes naservírovalo mistrovství světa. Na rozdíl od včerejška jsme se nemohli těšit ani na českou reprezentaci ani na střet dvou velmi kvalitních týmů, ovšem i přesto jsme byli svědky mnoha skvělých okamžiků mezi kterými ční do výšky výhra Dánska nad USA.

USA - Dánsko 1:2 po prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
    "Den største overraskelse i dette års mesterskab er danskerne" - Tedy "Největším překvapením letošního mistrovství jsou Dánové. A vůbec nepřeháním. Nejprve dokázali porazit 4:1 Finy a teď v prodloužení obrali i pyšnou Ameriku. Ta ostatně musí hodně zpytovat svědomí. Má totiž po dvou duelech pouhé dva body a světe div se, může se stát, že půjde do skupiny o záchranu. Zápas samotný by se dal z americké strany nejlépe označit slovem - ospalý. Američané hráli jakoby bez zájmu a hlavně ze začátku měli Dánové mnohem více ze hry. Vůbec jsem se proto nedivil, že šli ve druhé třetině do vedení. O něj sice při jednom z mála Amerických vzepětí (v přesilovce po faulu, který nebyl) přišli, ale až do konce i přes ubývající síly dokázali remízový výsledek udržet. Amerika po celý zápas vypadala jako kdyby spoléhala na to, že se Dánové porazí sami - žádná velká aktivita se nekonala. Tedy až na několik světlých výjimek, kdy Dány podržel brankář Galbraith. A jak jsem už naznačil výše - USA se budou muset modlit aby v souboji s Finskem vyhráli, protože jinak je bude čekat potupný sestup do skupiny o udržení a to by byla pro zámořský celek neskutečně hořká pilulka.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2010

Švýcarsko - Itálie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
    Utkání jsem neviděl, ale přiznám se, že jsem nečekal, že budou mít Švýcaři s Itálií takové problémy - první gól padl až ve druhé třetině a ani potom to neměli reprezentanti země helvétského kříže snadné. Osobně jsem čekal, že si s Itálií poradí vyšším rozdílem, ovšem na druhou stranu Itálie dokázala nepříjemně kousat i proti Kanadě. Každopádně se ale na MS jasně ukazuje, že se hokej vzájemně vyrovnává a vyloženě slabé týmy, na které stačilo nastoupit na půl plynu a stejně jste vyhráli 7:0, jsou pryč.

 Lotyšsko - Kanada 1:6 (0:2, 0:4, 1:0)
    Jak jsem Američanům vyčítal malou aktivitu tak druhý zámořský celek na mistrovství si zaslouží přesně opačné hodnocení. Hra Kanady byla svižná, aktivní a živá. Červených dresů bylo plné hřiště a hráči se bavili hokejem - přihrávky byly přesné a každý si plnil svoje taktické povinnosti. Kanaďané těžili hlavně z velmi dobře zvládnutých přesilovek. Vždyť v nich dali 4 branky, jeden gól přidali při ponechané výhodě a jeden gól přišel při hře 4 na 4. Lotyši byli aktivnější až ve třetí části, kdy favorit trochu snížil otáčky a začal se podvědomě šetřit na další zápasy. I díky tomu se Lotyšsko dočkalo alespoň čestné branky na 1:6.

 Německo - Finsko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
    Zápas jsem sice neviděl, ale přesto nám výsledek říká dvě věci - Finové se dokázali zvednout z úvodního dánského knock-outu a získali první tři body na mistrovství když si poradili s domácím Německem. O tom, že zápas byl hodně vyhecovaný snad není potřeba pochybovat. Domácí byli namlsaní po zisku dvou bodů proti Americe a ani proti severskému celku nechtěli svou kůži prodat lacino. Situace ve skupině D je hodně zajímavá - vedou s pěti body Dánové, druzí jsou se třemi Finové, třetí jsou Němci se dvěma body a na čtvrté příčce se stejným počtem bodů USA.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.

Fotografie pochází v webových stránek www.iihf.com