Hokejové MS - 17. den - Titul míří do Ruska

Kvě 10, 2009

  Rusové vyráli hokejové MS
    Ruští hokejisté se radují z finálové výhry nad Kanadou a ze zisku historicky 25. titulu.
 

    Je rozhodnuto, 73. mistrovství světa v hokeji skončilo. Titul si odváží hokejisté Ruska, kteří dokázali ve finále porazit Kanadu. I poslední medaile, tedy bronzová už zná svého majitele. Jejími vlastníky se po odpolední bitvě stali Švédové.

    Švédsko - USA 4:2
    Velmi zajímavě se vyvíjel duel o třetí místo. Alfou a omegou v něm bylo vylučování Američanů. Ti se sice v průběhu dopustili jedenácti nedovolených zákroků. A Švédové byli navíc velmi při chuti, takže čtyři z početních výhod skončily brankou v americké síti. Hráči USA sice šli jako první do vedení, ale brzy o něj dvěma brankami Švédska přišli. Na začátku třetí části se ještě povedlo Pavelskimu srovnat, ale zlatý gól zápasu vstřelil Gunnarsson. Oduyův gól do prázdné branky vteřinu před koncem jen pečetil výsledek utkání na 4:2.Přesto si troufám tvrdit, že americký výběr velmi překvapil. Celek složený převážně z mladíků o sobě dal velmi nahlas vědět a myslím si, že o jeho hráčích v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Ze Švýcarka sis sice vezou jen ony pomyslné bramborové medaile, ale už brzy by mohla být situace jiná. Švédové dnešním, zápasem dokázali přetnout černou sérii proher v bojích o třetí místo - už dvakrát v tomhle zápase prohráli, do třetice tedy tohle prokletí zlomili.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2009

    Rusko - Kanada 2:1
    Finále nezklamalo. Přineslo s sebou ohňostroj brankových šancí, vodopád ofenzívy a útočný uragán na obou stranách. Střední pásmo v dnešním zápase sloužilo vlastně jen k tomu aby oba týmy rychle přešly z defenzivy do ofenzivy a naopak. Boje o střed hřiště skoro neexistovaly, většina hracího času se, k radosti fanoušků, odbyla v okolí branek. I přesto, že se jednalo o útočný koncert, padly v utkání jen tři branky. Prim totiž hráli oba gólmani. Jak dříve nejistý Bryzgalov tak i nečekaně nominovaný Roloson předváděli zákroky, které přiváděly bernskou halu do stavu hokejové extáze. Šťastnějším týmem byli nakonec Rusové, které k titulu dotlačila hlavně perfektně praktikovaná obranná hra, se kterou měli Kanaďané velké problémy. Rusové si výhrou 2:1 ve finále zajistili mistrovský titul, celkově i s tituly z dob SSSR je jich už 25 - jejich dnešní soupeř, Kanada, jich má "jen" 24. Rusové tedy strhli na svou stranu i tuhle historickou statistiku.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa ve Švýcarsku? Co říkáte na výkony českých reprezentantů Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.

Fotografie pochází ze sportovního portálu sport.cz