3. den hokejového MS - Vstup do turnaje se nám podařil

Kvě 9, 2009

Rekordní návštěva
    Češi vyhráli nad Francií a splnili očekávanou roli favoritů.

Dnes se do bojů na hokejovém mistrovství světa zapojila i česká reprezentace a proto si troufám tvrdit, že znám odpolední náplň většiny Čechů. Vstup do turnaje naše reprezentace zvládla i přes drobný výpadek ve třetí části.

Česká republika - Francie 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
    Češi udělali to nejlepší co moli - do utkání vletěli od začátku naplno a nejslabší tým skupiny jasně přebruslovali. K našemu štěstí padl první gól už po 44 sekundách a pak už našim barvám stačilo jen opatrně kontrolovat narůstající skóre a parádičkami bavit diváky. Jenže tahle hra přerostla ve třetí třetině za stavu 0:5 do laxní bramboračky bez pohybu a tak se nemůžeme divit, že Francouzi vstřelili dva góly. Naši hráči to ale správně pochopili jako budíček a znovu zabrali. Potěšitelné je, že se nám v utkání dařily přesilovky - ostatně dali jsme z nich tři branky. Tým se stále ještě sehrává a někdy přišla zbytečná přihrávka navíc, ovšem z základu můžeme být s prvním startem na MS spokojení. Vokoun v brance neměl mnoho příležitostí aby prokázal své umění, ovšem druhá velká osobnost našeho kádru - Jaromír Jágr se blýskla hned třemi asistencemi a to je myslím ta nejlepší odpověď na neustálé remcání nespokojených rejpalů, kteří před MS prohlašovali, že je Jágr už moc starý.

Bělorusko - Kazachstán 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
    Termín tohoto zápasu se kryl s vysíláním naší reprezentace, proto jsem ho nesledoval. Podle vývoje to ale vypadá, že Kazachstán už nechce být otloukánkem jako tomu bylo doposud. S nepříjemnými Bělorusy dlouho držel krok a ve druhé třetině šel dokonce do dvoubrankového vedení. Ale Bělorusko nesložilo zbraně a pěti přesnými zásahy potopilo jakékoliv kazašské šance.

Slovensko - Rusko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
    Tohle byl v podstatě první duel letošního MS, který spolu svedl dvě hokejově vyspělé země (bez urážky k předchozím týmům). Rusové jsou favority celého mistrovství a Slováci zase startují novou etapu svých hokejových dějin. Zápas to byl pěkný, aktivní se šancemi na obou stranách. Rusové si s pukem rozuměli a ze začátku Slováky drželi v uctivé vzdálenosti od své branky. Hlavně na konci druhé třetiny výkon Slováků gradoval a Rusové se museli o nashromážděné vedení bát. Gól v ruské síti však přinesla až třetí třetina a k vyrovnání našim východním sousedům nepomohla ani přesilovka 6 na 4, při které navíc inkasovali závěrečný třetí gól. Každopádně pokud budou Slováci hrát tak jak dneska tak si myslím, že se o druhou příčku ve skupině bát nemusí. jejich gólman chytá spolehlivě a několikrát svůj tým podržel nad vodou.

Norsko - Švédsko 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
    Tenhle zápas se kryl s utkáním Slovensko - Rusko, takže informace o něm mám pouze zprostředkovaně. Je ale jasné, že naši příští soupeři Švédům docela slušně zatápěli a tým ve žlutém rozhodně neměl cestu ke třem bodům snadnou. Hrdinou Švédů se pro tento večer stal Mattias Weinhandl, který konto Norska zatížil přesně třemi brankami a stal se díky tomu prvním hráčem tohoto MS, který má na svém účtu hattrick.

Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.