Končím s vesmírnými postřehy

Lis 8, 2009

  Nové duiskusní fórum http://vesmir.thos.cz/
    Nové diskusní fórum vesmir.thos.cz
 

    Někoho možná nadpis potěší, jiného zklame. K tomuto rozhodnutí jsem nedospěl ze dne na den, dlouho jsem jej rozvažoval a promýšlel. S Tommym jsem celou věc několikrát diskutoval až jsem dospěl k tomuto rozhodnutí. Příznivci vesmíru ale smutnit nemusí. Proč? To se dočtete v dnešním postřehu, který je na tomto webu poslední vesmírný.

    První vesmírný postřeh se na těchto stránkách objevil 15.11. 2008, tedy skoro přesně před rokem, za tu dobu jste si tady moli přečíst i s dnešním celkem 31 vesmírných postřehů, které hodnotily dosavadní průběh průzkumu vesmíru, nebo informovaly o nových misích a objevech. Téma vesmír se stalo jedním z hlavních tahounů těchto stránek a na web přivedlo mnoho návštěvníků. Přesto je s nimi ode dneška konec.

    Hlavní důvody, proč jsem s nimi skončil byly v podstatě dva. Web www.dugi.xf.cz se začal až příliš specializovat. Vždycky jsem chtěl aby tu bylo ode všeho něco, v současnosti ale vesmírná část začala na svůj úkor utlačovat ostatní témata, na která nezbýval čas ani prostor. Na druhou stranu mne vesmírná témata velmi baví a rád se s touto popularizací podělím. Dostal jsem se tedy mezi dva mlýnské a naprosto protichůdné kameny. Celou situaci jsem vyřešil zřízením speciálního diskusního fóra, které najdete na adrese www.vesmir.thos.cz. Na tomto webu jsou vítáni všichni zájemci o aktuální dění ve vesmíru bez rozdílu znalostí. Rádi mezi sebou přivítáme laiky, kteří se ve vesmíru teprve pomalu rozkoukávají tak i zkušené profesionály, kteří znají vesmír jako své boty.

Přečtěte si všechny články o dobývání vesmíru

    Jenže jakmile bych začal kopírovat postřehy z tohoto webu na diskusní fórum, dostal bych se do nemilosti vyhledávačů, které by takové informace považovaly (právem) za duplicitní, což by se negativně odrazilo ve výsledcích vyhledávání. Stál jsme před velmi těžkým rozhodnutím jak se zachovat. Nakonec jsem přeci jen zvážil všechna pro a proti a rozhodl jsem se přesunout vesmírné "postřehy" na diskusní fórum. Články, které jsme zde napsal tady zůstanou, nové informace se ale budou objevovat už pouze na diskusním fóru (dále jen DF). A jaké další výhody to s sebou pro diskutující přinese?
a) Na DF se budou objevovat i informace o méně významných krůčcích v průzkumu vesmíru, pro které dřív nemělo cenu zakládat nový postřeh.
b) Reagování na novinky bude na DF jednodušší - reakce se zobrazí přímo pod úvodním příspěvkem.
c) časem se možná nové DF stane  střediskem zájemců o průzkum vesmíru, kteřísi tam budou předávat informace o nejnovějším dění ve vesmíru.

    Možná by se dalo přijít i na další výhody, ale tyhle tři jsou nejvýznamnější a na tomto webu bych jich nikdy nedosáhl. Některé z vás možná konec vesmírných postřehů na tomto webu potěší, protože zde budou mít ostatní témata víc místa, jiné zase zklame. Druhé skupině bych ale vzkázal: Nevěšte hlavy, nesmutněte a registrujte se na www.vesmir.thos.cz.

     Jaké jsou Vaše názory na zrušení vesmírných postřehů? Jste rádi, že vzniklo nové diskusní fórum www.vesmir.thos.cz? Líbí se vám jeho vzhled? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel. A pokud vás vesmír opravdu zajímá, rozhodně navštivte i nové diskusní fórum vesmir.thos.cz, které je určeno speciálně pro debaty o průzkumu vesmíru.