Drzost, jinak se to nazvat nedá

Lis 8, 2007

  Pražští cestující si při cestě MHD sáhnou hlouběji do kapsy
    jedna z pražských tramvají
 

    Stačilo si dnes otevřít internetové stránky a hned jsem viděl o čem budu psát. Ani nemusím žít v Praze aby mne ze židle nadzvedla zpráva o záměru Pražského dopravního podniku zdražit přestupní jízdenky o desetikorunu na neuvěřitelných 30 korun!

     Žiju sice v Jihlavě a nad cenami v Praze bych mohl se slovy, však oni na to Pražáci budou mít, jen mávnout rukou, ale přesto mi to nedá. V našem městě se taky hodně často zdražovaly ceny jízdenek a vždy to bylo doprovázeno hlasitým brbláním ze strany veřejnosti. Nedokážu si představit jak by lidé reagovali, kdyby se ceny zvýšily o celou třetinu jako je tomu v Praze. Jistě, nedá se srovnávat hustota sítě Dopravních podniků Jihlavy a Prahy. Ten v našem hlavním městě má na starosti nesrovnatelně větší prostor. Přesto mi ale přijde 30 Kč za jízdenku hodně.

     Poslední dobou se celkově v médiích začínají exponenciálně množit informace o tom co všechno bude dražší. Máslo, mléko, mouka, benzin, jízdenky. Člověku se z toho až točí hlava. I když na druhou stranu to přeci nemůže být tak těžké, přežít v téhle zemi! Když u nás exvicepremiér v době pobírání sociálních dávek dokáže našetřit celý milion, tak jsou přeci veškeré řeči o vysokých cenách zbytečné.