28. den fotbalového MS - Zázračná chobotnice Paul

Čvc 8, 2010

  Chobotnice Paul
    Chobotnice Paul předpověděla správně všechny německé duely na MS.
 

    Během mistrovství světa se objevují i zprávy, které mají trochu odlehčit napětí a atmosféru soubojů na trávníku. Málokdy se ale objeví zpráva natolik zajímavá jako informace o chobotnici Paul, která žije oberhausenském Mořském světě - dokáže totiž uhádnout kdo vyhraje!

    Hned na začátek se musím přiznat, že tenhle postřeh přede mne postavil jeden zajímavý češtinářský problém - tedy jak pojmenovat samce od chobotnice? Je to to chobotničák? Chobotničník? Či snad Chobotnatec? Ne, to ne, jako slon tohle zvíře určitě nevypadá a proto musím chtě nechtě, bez jakéhokoliv skrytého významu, který by tam snad genderově zaujatí jazykozpytci chtěli hledat, říkat chobotnice Paul. Ať ale tohle zvíře nazveme jakkoliv, jedno mu neupřeme. Kdykoliv mají k zápasu nastoupit Němci, je neomylná. A jak to vlastně Paul dělá? Ošetřovatelé mu do akvária vloží dvě průhledné krabičky s potravou označené vlajkami soupeřů. Který kvádr,chobotnic ovine, ten tým zvítězí. A děje se tak s naprostou pravidelností. Paul dokázal předpovědět všechny německé triumfy minimálně 24 hodin před výkopem. A to dokázala uhodnout i tak těžké mače jako proti Anglii či Argentině. Jeho úspěšnost má ale i své stinné stránky. Paul přesně věděl, že Němci prohrají v základní skupině se Srbskem a že je v semifinále (také poměrně nečekaně) vyřadí Španělé.

   Jenže Paulovy vlastnosti, které by někteří bookmaři vyvažovali zlatem jsou trnem v oku německým fanouškům. Ti potřebovali neúspěch svého týmu na někoho svrhnout a tak si vybrali nevinného viníka. Na sociálních sítích začaly vznikat skupiny, jejichž členové chtěli Paula upéct, ugrilovat či předhodit žralokům. Pokud nechám stranou fakt, který by sám o sobě vydal na vcelku zajímavý postřeh, tedy, že na sociálních sítích platí, že čím větší pitomost, tím větší má oblibu, musím našim západním sousedům vzkázat - zameťte si před vlastním fotbalovým prahem a uvědomte si, že Paul za nic nemůže. Trochu mi to připomíná situace o kterých jsem onehdá slýchal v dějepise - vládcové si drželi své dvorní astrology, věštce a mudrce jen do té doby dokud jim říkali jak budou vítězit v bitvách. Jakmile řekli, že panovník bitvu prohraje - čekal je krutý trest. A tak si říkám, že jsme za těch pár století moc daleko nepokročili, co říkáte?

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.