2. den hokejového MS - Finský propadák

Kvě 8, 2009

Rekordní návštěva
    Dánové bleskovým vstupem do zápasu šokovali Finy

Oproti včerejšku, kdy byl na programu pouze jeden zápas se dneska rozjíždělo hokejové MS na vyšší obrátky a nabídlo divákům celkem tři duely. Česká televize sice přenášela pouze jediný, ovšem ten nabídl zajímavou hokejovou podívanou. Ale i další zápasy s sebou přinesly zajímavé bitvy a dokonce i jedno velké překvapení.

Kanada - Itálie 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
    Přiznám se, že na první zápas Kanady na MS jsem se opravdu těšil. Zajímalo mne jak si tenhle výrazně omlazený tým (6 hráčů je mladších než 20 let) poradí s atmosférou velkého turnaje. Pravda, Itálie nepatří mezi týmy, které by měly prověřovat kvalitu soupeřů, přesto byl zápas zajímavý. Ačkoliv se tým z Apeninského poloostrova prezentoval hlavně v útoku docela naivní a lehce čitelnou hrou, jeho obrana byla o stupínek výše. Hlavně mne zaujal výkon brankáře Bellissima, který odchytal poslední třetinu. Jeho zákroky byly svižné a hlavně efektivní - vždyť slavné Kanadě dovolil jen jediný gól. Pokud by byl v brance od začátku byl by zápas ještě zajímavější. ale pojďme se podívat i na druhý celek - Kanaďané vstoupili do zápasu aktivně a proto je docela výrazně do kolen poslal vyrovnávací gól Strazzabosca ze 13. minuty na 1:1. Země javorového listu se první dvě třetiny herně hledala - góly sice její reprezentanti stříleli, ovšem hra nebyla nic extra. teprve až ve třetí části se Kanada probrala a vytvářela si kolotoč šancí, který jak už jsem napsal výše pochytal brankář Bellissimo.

Švýcarsko - Lotyšsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
    Tohle utkání žádná česká televizní stanice nepřenášela, tudíž jsem ho nesledoval. Každopádně ale Švýcaři byli rádi, že se Ambühl trefil už ve třetí minutě. Houževnatý tým Lotyšů živili ve třetí třetině naděje na vyrovnání, které ovšem utnul gólem ze šedesáté minuty Plüss. Švýcaři tak jdou za očekávaným druhým místem v tabulce, Lotyši se soustředí na klíčový souboj s Itálií o postup do další fáze.

Finsko - Dánsko 1:4 (2:1, 0:1, 0:1)
    Česká televize místo hokejového mistrovství světa raději vysílala golf a tak jsme o tenhle šokující zápas přišli. Sám si nedokážu vysvětlit čím to je - zápas jsem neviděl a nad výsledkem jen nevěřícně kroutím hlavou. Finové snad museli být ještě myšlenkami v šatně - jinak se nedá vysvětlit, že ve třetí minutě dovolili skórovat Nielsenovi a o další tři minuty už zásluhou Regina prohrávali o dvě branky! Zřejmě k tomu přispěla i houževnatá hra celku z Jutského poloostrova, který pečetil skóre v závěrečné minutě střelou do odkryté klece. Každopádně to ale vypadá, že skupina D zažívá nefalšovanou vzpouru trpaslíků - po včerejším výkonů domácích Němců se proti favoritovi prosadili i Dánové. A proto se ptám - kdo čekal, že po prvním kole bude pořadí ve skupině D  - Dánsko - Německo - USA - Finsko? Jen tak mimochodem je to přesně o 180° obrácené než můj 2 dny starý tip. Sice tu budou ještě další dvě kola, ale bezesporu se tady máme na co těšit.

Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.