27. den fotbalového MS - Španělé sestřelili Němce

Čvc 7, 2010

  Carles Puyol
    Carles Puyol slaví jediný gól v síti Němců.
 

    Po dnešním dni známe konečně definitivní složení obou posledních zápasů jihoafrického fotbalového šampionátu. Po dnešku už víme, které dva týmy se v sobotu utkají v malém finále o třetí místo a na které dva bude čekat nedělní finále hrané se speciálním zlatým míčem Jo'bulani.

Německo - Španělsko 0:1 (0:0)
    Tedy abych ser přiznal - od tohoto zápasu jsem čekal mnohem víc. Souboj dvou evropských týmů, který měl být navíc odvetou za 2 roky staré finále Eura toho sliboval opravdu hodně. Narazil na sebe precizní španělský obranný styl a německá gólová mašina. V prvním poločase nám zápas nenabídl skoro žádné zajímavé okamžiky a nebudu daleko od pravdy když řeknu, že se diváci docela obstojně nudili. Šancí bylo skutečně velmi málo a když už se nějaká skoro uskutečnila, dokázaly ji obranné řady spolehlivě zadusit. Ve druhé půli už to bylo o něco zajímavější, ale gól stále nepřicházel. Teprve až v 73. minutě se po rohovém kopu zavěsil do vzduchu Carles Puyol a přesnou hlavičkou poslal svůj tým do vedení. Němci najednou ztratili pevnou půdu pod nohama. Po dlouhé době prohrávali a museli otevřít hru. to se jim málem nevyplatilo - Španělé vyslali na jejich branku několik velmi nebezpečných protiútoků, ale žádný neměl tu žádanou gólovou tečku. A protože branku nepřinesl ani nastavený čas, postoupili Španělé do finále. Paradoxem je, že jak v osmifinále, čtvrtfinále tak i nyní v semifinále jim na postup stačilo vsítit pouhé tři góly.Jejich hra založená na kvalitní obraně zkrátka dokázala přehrát i výborně útočící Němce.

 

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

Postupový pavouk

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.