1. den hokejového MS - Rekordní návštěva

Kvě 7, 2009

Rekordní návštěva
    Zápas sledovalo 77 803 diváků, což je nový hokejový rekord.

Na programu dnešního dne byl sice pouze jeden jediný zápas, ale kvantitu vynahradila kvalita. Měli jsme možnost vidět rekord v návštěvnosti, ale i jedno velké hokejové překvapení. Pojďme se tedy podívat jaký byl první den německého mistrovství světa v hokeji.

USA - Německo 1:2 po prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
    Ze všeho nejdřív řeknu jedno číslo - 77 803. I když se to nezdá tak je to počet diváků na jednom zápase. Díky tomu, že se hrálo na fotbalovém stadionu Veltins Arena v Gelsenkirchenu bylo možné dosáhnout tohoto úžasného a dechberoucího výsledku. Kvalita ledu sice byla špatná a pozorovací podmínky taky nepatřily k nejlepším, ale ten pocit, kdy kamerový jeřáb proletěl z ledu nad hlavy tisícovek fanoušků je neopakovatelný. Němci si teď určitě mnou ruce, že fotbalový chrám v Gelsenkirchenu vybavili střechou - bez ní se totiž zápasy na MS hrát nesmí. Ale pojďme k samotnému zápasu. Souboj celku, který měl po loňské sezóně opustit elitní skupinu, ve které ho zachránilo pouze letošní pořadatelství, s týmem, výběrem země, která na nedávné olympiádě brala stříbrné medaile jsem si představoval jinak. Těžko říct, jestli to bylo špatným ledem, který většinou vadí spíš favoritům, diváckou podporou, která byla jednoznačně na straně domácích, zvýšenou motivací Němců nebo něčím jiným, každopádně první dvě třetiny se hrál naprosto vyrovnaný hokej, ze kterého domácí celek (paradoxně v zápise vedený jako host) vydřel vedení 1:0. To byla pro Američany opravdu ledová sprcha a proto ve třetí části přidali na obrátkách, jenže Němci jsou proslulí bránicí psi. Tuto pověst beze zbytku potvrdili a i díky skvěle chytajícímu Endrasovi dovolili Americe pouze vyrovnání. Když už jsme zmínili německého gólmana, musíme prohodit několik slov i o jeho soupeři - Scottu Clemmensenovi. Ten nepůsobil vyrovnaným dojmem, i jednoduché střely se mu od výstroje odrážely, čímž si zadělal na mnoho problémů. První zápas MS tak po 60 minutách nebyl rozhodnutý a ke slovu mělo přijít prodloužení. Z něj uplynulo jen 21 vteřin a Felix Schütz kolenem usměrnil nastřelený kotouč do sítě soupeře. Gól sice ještě musel posvětit videorozhodčí, ale pak už propukla nespoutaná radost. A řeknu vám, že slyšet na hokejovém zápase zpívat hymnu víc než 77 000 hlasivek, to je opravdu neskutečný zážitek. Skoro si říkám, že když nám to mistrovství takhle pěkně začíná, co nám vlastně přinese v dalších dnech, začátek byl totiž velmi zdařilý.

Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.