Hokejové MS - 14. den - Turnaj pro nás skončil

Kvě 7, 2009

  Balíme kufry
    Čeští hokejisté prohráli čtvrtfinále se Švédskem a po prohře 3:1 balí kufry.
 

    Druhý den, kdy se bojuje ve vyřazovacích soubojích přinesl znovu dva duely. Z nich vykrystalizovala nakonec semifinálová dvojice Kanada - Švédsko. Pro český tým tak bohužel cesta mistrovstvím světa skončila už ve čtvrtfinálových bojích.

    Kanada - Lotyšsko 4:2
    Na začátku zápasu to vypadalo jako kdyby se kanadský favorit před utkáním omylem předopoval sedativy. Hráči javorového listu byli ve všech soubojích později a chyběla jim i dravost. S postupem času se sice do své hry dostávali, ovšem teprve až ve druhé třetině vyvstal ten pravý důvod jejich laxní hry.Věděli totiž moc dobře, že do souboje s Lotyšskem nemusí vložit všechny síly. Bylo to jasně vidět když vstřelili gól na 2:0. Hned to bylo jako kdyby si řekli - Máme nahráno, můžeme zase zvolnit. Jakmile Lotyši snížili na 2:1, Kanada opět zařadila vyšší rychlostní stupeň a po několik chvílích byl gólový rozdíl znovu dvoubrankový. Kanada si nakonec na půl plynu dojela pro výhru 2:4. Lotyši ale po sobě zanechali velmi sympatický dojem, ostatně prohrát s Kanadou jen o dva góly, to není vůbec špatné.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2009

    Švédsko - Česká republika 3:1
    Jestli nám něco zlomilo vaz tak to byly přesilovky. A to na obou stranách. Švédové své dva první góly dali právě z početní výhody (první dokonce z diskutabilní 5 na 3). Naopak český celek byl v přesilovkách naprosto bezradný. Skoro se mi ani nechce věřit, tomu, že se národní tým ve čtyřech volných dnech věnoval hlavně nácviku proměňování šancí v početní výhodě. Švédové nás přehrával, to bylo snad každému jasné. Jejich obrana šlapala jako hodinky a naši útočníci měli jen minimum prostoru. O tom by ostatně mohl detailně přednášet Jaromír jágr. Švédové si naši největší hvězdu vzali pořádně do parády a útočník Omsku se nezmohl prakticky na nic. Co na tom, že se nám v utkání povedl takový husarský kousek jakým bylo skórování ve vlastním oslabení 5 na 3, když jsme necelé dvě minuty před koncem dostali gól na 3:1. Vinu ale nelze rozhodně házet na brankáře Štěpánka. Ten podal skvělý výkon a proti nebezpečným střelám Švédů nás několikrát za zápas dokázal podržet nad vodou. Přesto to ale na postup do semifinále nestačilo. Ono s jedním vstřeleným gólem se zápas vyhrává jen opravdu vyjímečně.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa ve Švýcarsku? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.

Fotografie pochází ze sportovního portálu sport.cz