26. den fotbalového MS - Vykvetly tulipány

Čvc 6, 2010

Arjen Robben
    Arjen Robben oslavuje gól v síti Uruguaje.

Je to tu - poslední zápasy MS ve fotbale začaly. Je zajímavé sledovat jek se snižuje jejich kvantita - v základních skupinách se denně hrály tři zápasy, ve vyřazovacích bojích dva a teď už nás každý den čeká jediné utkání. Nízkou kvantitu ovšem vyváží vysoká kvalita - tady už jde opravdu o všechno.

Uruguay - Nizozemsko 2:3 (1:1)
    Skutečně krásný zápasy byl k vidění na Green Point Stadium. jediný zástupce Jižní Ameriky a papírový outsider Uruguay se vůbec nebál slavnějšího Nizozemí a pořádně favorita trápil. První půle byla velice vyrovnaná a do šaten se odcházelo za stavu 1:1 - oba góly přitom byly vcelku podobné a hlavně - krásné! Obzvláště ten z kopačky van Bronckhorsta by měl být zařazen do síně slávy. Dalekonosná nechytatelná pumelice, která zapadla přímo do vinglu - neskutečná střela. Forlánova vyrovnávací branka přišla také z velké vzdálenosti - sice ne tak velké, ale zato byla mnohem chytatelnější. Brankář Stekelenburg tady poprvé na MS zachyboval. Ve druhém poločase ale Nizozemci začali hrát na vyšší otáčky a Uruguay nestíhala. V rozmezí mezi 71. a 73. minutou přišel velký jihoamerický zkrat - do branky se trefili Sneijder i Robben a tím bylo jak se říká vymalováno. Nizozemci chtěli zbytek zápasu dohrát v klidu a tak většinu  času zabrat jejich ťukec okolo středového kruhu. Jihoameričané ještě dokázali závěr zápasu pořádně zdramatizovat když ve 2. minutě nastaveného času vsítil kontaktní branku Pereira, jenže To bylo všechno - i když sudí nastavil víc než původně avizoval, Uruguay se už i přes velký tlak gólu nedočkala a čeká ji tak pouze souboj o třetí místo.

Postupový pavouk

Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.