Hokejové MS - 13. den - USA vyšouply Finsko

Kvě 6, 2009

  Američané vyřadili Finsko
    Finové balí na MS kufry. Po prohře ve čtvrtfinále s Amerikou pro ně turnaj skončil.
 

    První den vyřazovacích bojů nám nabídl dva souboje a ani o jednom se nedá říct, že by byl nudný. Rusové měli proti Bělorusku co dělat a Američané se dokonce postarali o senzaci, když dokázali přejít přes Finsko! Letošní MS je zkrátka plné překvapení.

    Rusko - Bělorusko 4:3
    Odpolední zápas nabídl očekávanou podívanou - Bělorusové vsadili jako obvykle všechno na jednu kartu, která nesla výrazně obranné rysy. Ruské kladivo dlouho neúspěšně bušilo do pevné běloruské zdi, stačí jen spočítat kolik střel hráči v bílém obětavě zablokovali, kolikrát ruští hokejisté svou střelou trefili někoho z bránících hráčů a kolikrát se vyšvihl i velmi dobře chytající Mezin. V obraně tedy Bělorusové nepřekvapili. Naopak v útoku to byla docela milá změna. Hokejisté v bílých dresech v útočném pásmu za sebe dokázali hodit onen nepříjemný obranný hokej a chytrými nahrávkami si vytvářeli šance, které s sebou přinesly i góly. Však také Rusové dvakrát prohrávali a museli dotahovat náskok svých sousedů. To se jim nakonec podařilo a s odřenýma ušima postoupili do semifinálových bojů. Postupující tým asi nikoho nepřekvapí, ale způsob jakým k tomu došlo hodně podřezává pozici Ruska coby favorita MS.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2009

    Finsko - USA 2:3
    Večerní duel naopak už šok co se postupujícího týmu přinesl. Finové hráli v první třetině opravdu aktivní hokej, ale nedokázali svoje šance přetavit na góly. Když už se jim podařilo překonat pozorně chytajícího Esche, trefili jen tyčku. Až ve druhé třetině se dostali do vedení zásluhou Niko Kapanena. Studená sprcha ale přišla krátce po polovině utkání. Tři góly Američanů (Brown -31. minuta, Oshie - 33. minuta a Suter - 35. minuta) srazily Finsku vaz. Z holí Seveřanů zmizela jistota a iniciativu převzali mnohem méně zkušenější hokejisté USA. Ve třetí třetině se hrál znovu pěkný hokej. Finové se dokázali oklepat ze série obdržených gólů a navíc je nabudil kontaktní gól z hole Hyvönena. Američané si ale už gól dát nenechali ani v hektickém závěru zápasu. Amerika tak nečekaně postupuje do semifinále, nechává za sebou Finsko a v boji o medaile vyzve Rusy. Na souboj dvou největších aktérů studené války se už teď těším.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa ve Švýcarsku? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.

Fotografie pochází ze sportovního portálu sport.cz