Listopad 2008 - Nárůst trvá

Pro 5, 2008

  Návštěvnost webu trhá rekordy!
    Statistiky návštěv za říjen 2008 strhaly rekordy, listopad byl ale ještě úspěšnější!
 

    Je tu konec měsíce a to znamená, že je čas pro v pořadí již třetí postřeh, který se bude točit kolem čísel, která mají co do činění s návštěvností tohoto webu.

      Hned na začátku postřehu musím znovu poděkovat Vám všem, kteří jste stránky navštívili. V minulém postřehu o statistikách jsem tvrdil, že návštěvnost za říjen je rekordní. V té době jsem ale netušil, že se o měsíc později dočkáme ještě vyšších čísel! Listopad 2008 se stal historicky nejúspěšnějším měsícem pro tento web. 3176 návštěv a tedy průměr více než 100 návštěv za den je ale ohromným závazkem do budoucna.

      Během tohoto měsíce web zažil dva návštěvní vrcholy. První nastal 11.11. a jednalo se o vůbec nejvyšší počet návštěv v historii (215). Tento neuvěřitelný vzestup ale způsobily bohužel autosurfy. Nádherné zamyšlení o "užitečnosti" autosurfů najdete u Tommyho. Druhý vrchol přišel 25.11. a tento byl už konečně způsoben čistými návštěvami. Díky počtu 159 návštěv to byl rekordní den a k jeho úspěchu přispěl hlavně tento článek na serveru novinky.cz. Lidé tehdy bažili po informacích cože je ten z náklaďáku unikající záhadný ethylenglykol vlastně zač. Díky dobrému zaindexování tohoto výrazu na Seznamu se na stránky dostalo opravdu hodně lidí. Nemůžeme se tedy ani moc divit tomu, že se výraz "Ethylenglykol" stal nejvyhledávanějším výrazem měsíce a nechal za sebou i tradiční tahouny jako jsou "Hymny" nebo "18 wheels of steel". V historii webu je to také poprvé kdy se nějaká událost ve světě masivně odrazila na návštěvnosti webu a jeho sekcí, které s aktuální tématikou souvisí.

Přečtěte si všechny články o návštěvnosti webu

     Pojďme ale na další části statistik. Průměrný počet stránek na návštěvu se lehce zvýšil z 1,87 na 1,92. Naopak průměrná doba strávená na webu poklesla pod minutu a půl. Z 1:33 v říjnu na 1:29 v listopadu. Přiznám se, že jsem tento pokles nečekal obzvlášť když byla zprovozněna sekce Hry na dlouhou chvíli, kde by se mohli návštěvníci zabavit na dlouhou dobu.

     Drtivá většina návštěv (90%) přišla z vyhledávačů, ve kterých s 66% vede seznam následovaný 33% Googlem. Z odkazujících stránek se nejvíc činí www.tmnfteam.blog.cz, www.sumatra.wz.cz a www.trackmania.site90.com. Na web přišly přímo pouze 4% návštěv. Pokud se na návštěvy podíváme z geografického pohledu, zjistíme, že nejvíc návštěv na web chodí z Prahy (897x), Brna (322x), Ostravy (171x), Jihlavy (109x) a Olomouce (75x). Celkově na web dorazily návštěvy za 137 českých měst! Při pohledu na mapu světa uvidíme, že jsme zde v listopadu přivítali návštěvy celkem ze 30 zemí celého světa. Nejvíc jich bylo z České republiky (2932x), Slovenska (125x) a Německa (26x).

     Jaké jsou Vaše názory na tenhle web? Co byste na něm změnili abyste se tu cítili lépe? Používáte službu Google Analytics? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.