Známe složení skupin na fotbalovém mistrovství!

Pro 4, 2007

  Fotbalové MS 2010 jistě nabídne spoustu napínavých a oku lahodícíh zápasů
    Jihoafrické MS ve fotbale s sebou přinese pořádnou porci fotbalu.
 

    32 týmů, osm skupin po čtyřech, jedno mistrovství - rok 2010 s sebou přinese největší fotbalovou událost posledních 4 let. V Jihoafrické republice se totiž uskuteční mistrovství světa ve světově nejpopulárnějším sportu - fotbale.

     Naše fanoušky dnešní den příliš nezajímal. Ostatně za všechno mohli naši reprezentanti, kteří se na vrchol čtyřletého období nekvalifikovali. Ovšem i bez účasti českého lvíčka se máme na co těšit. V osmi základních skupinách na sebe narazí 32 celků ze všech koutů světa - to i při mé chabé matematice vytváří 48 duelů v základních skupinách. Počet gólových šancí, brankářských zákroků, kliček, ostrých faulů se ale odhadnout nedá. Ale jaké mají jednotlivé celky šance, kdo by měl slavit postup a kdo je už teď odsouzen do role outsidera? O tom všem je dnešní postřeh. Už teď vám ale mohu slíbit, že se na tomhle webu rozhodně nejedná o poslední zmínku o fotbalovém MS.

     Ještě než ale přistoupíme k hodnocení šancí jednotlivých týmů, pojďme si nejprve představit do jaké podoby jednotlivé skupiny vykrystalizovaly.

Skupina A:
Jižní Afrika
Mexiko
Uruguay
Francie

Skupina B:
Argentina
Nigérie
Jižní Korea
Řecko

Skupina C:
Anglie
USA
Alžírsko
Slovinsko

Skupina D:
Německo
Austrálie
Srbsko
Ghana

Skupina E:
Nizozemsko
Dánsko
Japonsko
Kamerun

Skupina F:
Itálie
Paraguay
Nový Zéland
Slovensko

Skupina G:
Brazílie
KLDR
Pobřeží Slonoviny
Portugalsko

Skupina H:
Španělsko
Švýcarsko
Honduras
Chile

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

     A nyní si řekneme v krátkosti něco o tom, co se dá od jednotlivých skupin čekat. Jistě, půl roku před prvním výkopem se jedná do jisté míry o věštění z křišťálové koule, mohou přijít zranění, výpadky formy a bůhvíco ještě. Přesto se dají jisté směry očekávat.

SKUPINA "A"

Francie - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 13,00
Fotbalisté ze Země galského kohouta jsou největším favoritem na první místo skupiny A. Ve svém středu mají spoustu zkušených hráčů, kteří působí v předních evropských klubech a mají za sebou řadu náročných zápasů. Alfou a omegou je ale ve francouzském týmu vždy psychika. Pokud se tým špatně vyspí, může se stát, že bude balit předčasně kufry. Podle všech předpokladů by k tomu ale dojít nemělo.

Mexiko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 81,00
Mexičané budou podle mého názoru asi nejnevyzpytatelnějším celkem skupiny A. Myslím si, že se budou do posledního zápasu přetahovat s domácí JAR o druh postupové místo, ale nakonec by se jim to mělo podařit.

Jihoafrická republika - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 101,00
Domácí celek bude sázet hlavně na podporu fanoušků. Předpovídat něco o herním projevu afrických mužstev je vždycky velice nejisté a diskutabilní. Vzhledem k ostatním soupeřům si ale myslím, že na pořadatelskou zemi zbude třetí místo.

Uruguay - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 101,00
Fotbalisté z Jižní Ameriky jsou bez rozdílu silní na míči a dobří v kličkách. Jenže ve skupině A to Uruguayi bohužel asi nebude stačit na víc, než na poslední místo. Podle kursu by měli být herně shodní s JAR, osobně si ale myslím, že domácí celek bude v tabulce minimálně o jedno místo úspěšnější.

SKUPINA "B"

Argentina - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 10,00
Argentina by měla být podle papírových předpokladů králem skupiny B. Jihoamerický celek předváděl v kvalifikaci dobré výkony a podle mého názoru může být s losem základní skupiny velice spokojený. Argentina totiž může první tři duely pojmout jako dobré rozehrání. Ovšem pozor! I tady hrozí velké riziko podcenění zápasu a pak by se mohly dít věci.

Jižní Korea - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 301,00
Tady si dovolím s bookmakery nesouhlasit. Podle jejich kursů by měli být fotbalisté z jižní poloviny Korejského poloostrova pasováni do role skupinových outsiderů, ovšem podle mého názoru budou právě oni druhým postupujícím celkem ze skupiny. Klíčovým zápasem, který rozhodne o tom, jestli se můj šílený odhad splní bude vzájemný duel s Nigérií, který hodně napoví.

Nigérie - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 101,00
Tým ze severu Afriky má ve svém týmu zkušené hráče, mistrovství se navíc koná na jejich kontinentu, přesto přese všechno bych postup Nigérie moc reálně neviděl. Podle mého názoru skončí jejich cesta už v základní skupině.

Řecko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 126,00
Tým, který vyhrál Euro 2004 vybouchl na loňském ME. A upřímně řečeno si myslím, že podobný osud čeká Řeky i v jižní Africe. Vsadím se, že budou kousat, až nepříjemně pevně bránit, ovšem na postup to stačit nebude.

SKUPINA "C"

Anglie - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 7,00
Země, která dala světu fotbal by neměla mít s postupem ze skupiny C žádný problém. Los byl k Angličanům poměrně příznivý a tak by nemělo hrozit žádné překvapení.

USA - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 81,00
Na zbývajících třech místech si ale odhadovaným pořadím nejsem vůbec jistý. Po dlouhém váhání jsem bez ohledu na kursy nominoval na postup právě celek z USA. Osobně si ale myslím, že o tohle místo se budou svádět hodně líté boje.

Alžírsko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 301,00
Ostrouhat by měl Alžírský tým, který podle mého názoru nemá hráče, kteří by byli schopní unést tíhu okamžiku a vybojovat dva vítězné duely.

Slovinsko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 201,00
Outsider skupiny, na kterého v kvalifikaci narazili i čeští fotbalisté sice bez problémů přešel přes barážové nástrahy, ale na mistrovství světa na něj asi nebude čekat nic jiného než chvost tabulky C.

SKUPINA "D"

Německo - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 10,00
Skupinu, na jejíž zápasy se už teď těším by měli vyhrát právě naši západní sousedé. Záměrně píšu měli, protože ostatní soupeři ve skupině jsou velmi, ale opravdu velmi kvalitní. Přesto by Němcům postup z prvního místa utéct neměl.

Austrálie - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 101,00
Podle kursu outsider, podle mého názoru druhý postupující. To je Austrálie, která by se mohla spolu s Německem podívat do další fáze. I tady platí to co jsem psal u předchozího týmu - skupina je jedna z nejvyrovnanějších a stát se může cokoliv.

Ghana - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 81,00
Ze skupiny smrti se dál asi nepodívá Ghana, která skončí na prvním nepostupujícím místě. Zástupci černého kontinentu budou mít podle očekávání velký tah na branku, jenže myslím si, že proti svým soupeřům tvrdě narazí.

Srbsko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 67,00
Ačkoliv by podle kursu měli Srbové postoupit ze druhého místa, já si myslím, že svou skupinu nezvládnou a skončí na jejím čtvrtém, tedy posledním místě.

SKUPINA "E"

Nizozemí - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 14,00
Sen nizozemských fanoušků se při losování splnil - jejich tým nenarazí jako obvykle na vyložené favority. Jediný, kdo by mohl tulipány na prvním místě ohrozit je Kamerun, nevěřím ale, že by si Nizozemci nechali tuhle výjimečnou možnost k postupu ujít.

Kamerun - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 81,00
Atletičtí rychlíci obdaření fotbalovým bohem navíc i velmi slušnou technikou - to jsou Kamerunci, kteří budou podle mého názoru spolu s Nizozemci slavit postup. Ostatní celky by pro Kamerun neměly být výraznou překážkou. 

Dánsko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 101,00
Dánové nemohou počítat s postupem. Vrcholem jejich účinkování ve skupině bude pravděpodobně vzájemný duel s Japonci, ve kterém si to rozdají o třetí místo. Myslím si ale, že se Dánům nakonec podaří třetí místo uhájit.

Japonsko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 301,00
Reprezentanti Země vycházejícího slunce mají ve skupině přetěžkou úlohu - ukázat fotbalovému světu, že mají na víc než jen na čtvrtí místo v tabulce. Nemyslím si ale, že se jim to podaří.

SKUPINA "F"

Itálie - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 13,00
Squadra azzura má ideální předpoklady k aklimatizaci v Jižní Africe. Soupeři sice mají své kvality, ale reprezentantům Itálie by úvodní zápasy neměly činit žádné potíže a postupovat by měli z prvního místa.

Slovensko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 251,00
Pro někoho možná nečekaně jsem na druhé místo umístil právě naše východní sousedy. podle tabulek by měli být až třetí, jenže si myslím, že Slováci už v kvalifikaci ukázali, že fotbal hrát umí a že umí zapnout v tu správnou chvíli I díky tomu by jim postup utéct neměl.

Paraguay - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 67,00
Praraguajce bude stát postup duel se Slovenskem. To bude klíčový duel pro další vývoj skupiny. Nemyslím si ale, že bysme barvy tohoto jihoamerického státu měli v dalším průběhu turnaje vidět na hřišti.

Nový Zéland - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 1 500,00
Bookmakeři přilepili Zélandu nálepku druhého největšího outsidera turnaje a já s nimi musím souhlasit. Nový Zéland bude ve skupině pravděpodobně jen do počtu, ovšem nepředbíhejme. Vzpomeňme si, jak dokázali s podobnými odhady zamést přes 5 lety takoví Řekové.

SKUPINA "G"

Brazílie - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 6,00
Fotbaloví tanečníci v rytmu samby mají start do turnaje až nepříjemně těžký. Pokud nepočítám outsidera z Koreje tak všechny jejich zbývající zápasy nejsou ani zdaleka jednoznačné a při jejich sledování si jistojistě užijeme přehršle adrenalinu. I přes všechny problémy by ale Brazilcům první místo uniknout nemělo.

Portugalsko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 23,00
Evropská Brazílie - tak se někdy říká Portugalcům a právě platnost téhle přezdívky se bude moci ověřit ve skupině G. Portugalci mohou už teď začít zapalovat v kostelích svíčky, protože jejich druhé místo bude hodně ale opravdu hodně vydřené, protože Pobřeží Slonoviny má hodně schopné fotbalisty

Pobřeží Slonoviny- kurs na vítěze MS podle bwin.com - 26,00
Černý Petr z téhle, nebojím se použít výraz, skupiny smrti asi zůstane v ruce reprezentantů z Afriky, kteří by podle mého názoru v kterékoliv jiné skupině bez problémů postoupili. Jenže kvůli rozlosování a kvalitě soupeřů se s nimi bude muset turnaj asi rozloučit už po základní skupině.

KLDR - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 2 000,00
Jestli si chce někdo opravdu namastit kapsu, pak by si měl vsadit své celoživotní úspory na to, že KLDR vyhraje letošní MS ve fotbale. Hned potom by se měl spojit s papežem jestli není v plánu nějaký boží zásah, protože jinak mu nepomůže ani svěcená voda. Reprezentanti KLDR jsou jednoznačně největším outsiderem turnaje a ve skupině, která je obsazena tak kvalitními celky budou plnit roli fackovacího panáka.

SKUPINA "H"

Španělsko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 5,00
Mistři Evropy z roku 2008 jsou podle bookmakerů největším favoritem na vítěze jihoafrického mistrovství. Osobně bych až tolik optimistický nebyl, na celkové favority bych dosadil jiné celky, ale to nic nemění na tom, že Španělé vyfasovali slušnou základní skupinu, ze které by byl hřích nepostoupit.

Chile - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 51,00
Nebudu ze sebe dělat znalce chilského fotbalu a upřímně řeknu, že o něm nic nevím. Při tipování kdo bude v tabulce na kolikátém místě jsem v případě Chile vycházel pouze z porovnání ostatních soupeřů, ovšem kurs také ledacos napovídá.

Švýcarsko - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 201,00
Švýcaři byli na domácím Euru velmi solidním soupeřem a většinu svých zápasů prohráli jen těsně. Myslím si, že stejný osud je bude čekat i f Africe, kde skončí těsně před branami vyřazovací části.

Honduras - kurs na vítěze MS podle bwin.com - 750,00
Zástupce středoamerické fotbalové školy už jenom podle sázkového kursu příliš obav nebudí. Však jsem mu také přisoudil poslední místo v tabulce, ale na druhou stranu může Honduras jen překvapit.

     Do začátku mistrovství zbývá ještě mnoho měsíců,. Do té doby se může odehrát spousta věcí - zranění, ztráta formy a tak dále a tak dále. Týmy se mohou zlepšovat i zhoršovat, takže nakonec může finální podoba skupin vypadat úplně jinak než jak jsem ji zde prezentoval.

     Co říkáte na rozlosování MS? Koho tipujete na celkového vítěze? Souhlasíte s mou tabulkovou vizí, nebo máte jiné představy? Chystáte se na cestu přes půl světa na MS do JAR? Napište nám o tom! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.