Říjen 2008 - Návštěvnost roste!

Lis 3, 2008

  Statistiky za říjen jsou rekordní!
    Statistiky návštěv za říjen 2008 strhaly rekordy, je to ale závazek vůči návštěvníkům do dalších měsíců.
 

    Je tu konec měsíce, nebo také začátek nového, dívejte se na to jak chcete, faktem zůstává, že je čas pro v pořadí již druhý postřeh, který se bude točit kolem čísel značících návštěvnost tohoto webu.

      V první řadě musím konstatovat, že říjen 2008 byl z hlediska počtu návštěv rekordní. Doposud vedoucí letošní květen byl překonán o víc než sto návštěv. Podle služby Google Analytics se během října objevilo na tomto webu celkem 3042 návštěv. Před tímhle číslem se mi tají dech a velice mne těší, že si návštěvníci začali hledat cesty na tenhle web. Zároveň ale cítím z těchto čísel velký závazek, rád bych totiž aby se tady návštěvníkům líbilo. Tedy aby ta kvantita našla požadovanou kvalitu.

     Co mě naopak trošičku mrzí je fakt, že se průměrná doba na stránce nezvýšila (pořád lehce přes minutu a půl) a počet průměrně navštívených stránek se dokonce snížil ( přesně o 0,12 stránky/návštěvu). I přesto, že se jedná o drobné výchylka, přesto bych rád návštěvníky něčím zaujal. Snad mi k tomu pomůže i včera otevřená sekce Hry na dlouhou chvíli, kde můžete najít zajímavé hry, které vám ukrátí dlouhý čas.

     K tomu, aby se tu lidem více líbilo pomohl i Tommy, který pro web vytvořil nové menu, doufám, že se Vám bude líbit. Díky téhle přestavbě by menu mělo být jednak ucelenější, přehlednější, ale také hezčí. Zkrátka, mělo by se vám s ním dobře pracovat a mělo by se vám i víc líbit. A je jedno jestli jste se na web dostali přes vyhledávač (86%), přes nějakou odkazující stránku (8%), nebo přímo tím, že jste vyťukali do prohlížeče adresu www.dugi.xf.cz (6%). Každopádně věřím a doufám, že tahle malá změna přispěje aspoň trošku k tomu aby se Vám tu víc líbilo.

Přečtěte si všechny články o návštěvnosti webu

     Další z věcí, která mi udělala radost je pořadí pěti nejvyhledávanějších výrazů na webu, tedy takzvaných klíčových slov. Kromě klasických "tahounů" jako jsou hymny, nebo 18 wheels of steel haulin se totiž v tomhle výčtu objevily i dvě chemické sloučeniny, konkrétně ethylenglykol a cyklohexanol. Osobně mě velice těší, že stránky o sloučeninách patří mezi vyhledávané. Sekce Chemie je totiž tou asi nejpracnější na celém webu. A právě čísla jako jsou tahle mi ukazují že vložená práce nebyla zbytečná.

     Co říct závěrem? hlavně bych chtěl poděkovat všem návštěvníkům, díky kterým můžu psát slova o rekordním počtu návštěv. A je úplně jedno, jestli jste se tu objevili jenom jednou (80%) a nebo se sem pravidelně vracíte (20%). Díky Vám všem vidím, že web funguje a že je mezi uživateli oblíben. Jak už jsem řekl, Mám z výsledků tohoto měsíce velkou radost, ale zároveň je to i závazek do budoucna. Zachovejte nám proto svou přízeň a třeba se tu za měsíc objeví postřeh, ve kterém budou čísla ještě lepší.

     Jaké jsou Vaše názory na tenhle web? Co byste na něm změnili abyste se tu cítili lépe? Používáte službu Google Analytics? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.