Tak to jsme už v Evropě?

Lis 3, 2007

  Celní budovy po dnešku ztrácí smysl
    Budovy celnic osiří. Je jen otázkou co na jejich místě vznikne.
 

    V posledních týdnech se média plní zprávami o tom, kdy ta naše republika definitivně vstoupí do Schengenského systému. Dlouho se spekulovalo o konci roku, dnes však vyšla zpráva podle které by tak mělo být už 21.12. Co nám tato změna přinese?

    V první řadě asi to nejdůležitější pro řadové občany. Definitivně se odbourá nutnost stavět na hraničních přechodech. Ostatní novinky běžným lidem už moc skvělé připadat nebudou. Ono se dá stěží očekávat, že se zemědělec Franta, který si jednou a rok zajede s rodinou na otočku do Vídně aby mu měli sousedi co závidět, bude radovat z toho, že Česká republika definitivně umožnila volný pohyb osob a tím splnila jednu z podmínek jednotné Evropy.

    Je ale načase položit si otázku co s opuštěnými budovami po cizinecké policii. jako velmi zajímavý nápad se mi jeví jejich využití coby cukráren, muzeí či ubytoven, ovšem ať se snažím jak chci, stále se nemůžu ubránit dojmu, že zvláště u německých hranic se na současných budovách cizinecké policie bude pohupovat červená lucernička. Nevím, možná by to tak bylo nejlepší, aspoň by se toho nemuselo tolik měnit. Pořád by tam totiž byl pěkný bordel.