Vesmírné výzvy - 2. díl - Říjen 2009

Lis 1, 2009

  Druhý díl seriálu Vesmírné výzvy - Říjen 2009
    Vítám Vás všechny u druhého dílu seriálu Vesmírné výzvy.
 

    Už je to měsíc od vydání pilotního dílu seriálu Vesmírné výzvy. Máme za sebou měsíc říjen, který toho s sebou přinesl v oblasti kosmonautiky opravdu hodně. Nemůže proto chybět druhý díl seriálu Vesmírné výzvy, který zmapuje ty nejzajímavější události uplynulého měsíce.

    Ještě než zde začnu psát o tom, co ve druhém dílu uvidíte, chtěl bych Vám všem upřímně poděkovat za podporu a kladné ohlasy na první díl. Ten si mimochodem na videoportálu Stream.cz pustilo víc než 600 lidí.

    A o čem druhý díl Vesmírných výzev je? Podíváme se na Měsíc, který se stal terčem (a to doslova) americké mise LCROSS. Hlavním důvodem bylo hledání vody na našem přirozeném satelitu. Dalším tématem je videozáznam z Kazašské stepi, kde přistála ruská loď Sojuz TMA-14. A konečně, závěrečný a podle mého názoru i nejvýznamnější moment celého měsíce - letový test rakety Ares I.-X. Video najdete jak na portálu www.stream.cz tak i na www.youtube.com. Jeho délka se oproti prvnímu dílu trošku zvětšila, říjnová porce zajímavostí z vesmíru má 6 minut a 12 sekund.

Přečtěte si všechny články o dobývání vesmíru

    Druhým dílem to ale rozhodně nekončí a už teď si v hlavě začínám skládat o čem by se dalo mluvit v listopadovém vydání. Na to je ale zatím času dost, pojďme se teď společně podívat na druhý díl seriálu Vesmírné výzvy - říjen 2009

     Jaké jsou Vaše názory na druhý díl seriálu Vesmírné výzvy? Líbil se Vám, nebo byste na něm chtěli něco vylepšit? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel. A pokud vás vesmír opravdu zajímá, rozhodně navštivte i nové diskusní fórum vesmir.thos.cz, které je určeno speciálně pro debaty o průzkumu vesmíru. Je jedno jestli jste amatér, který se ve vesmíru teprve rozkoukává, nebo zkušený znalec, rádi mezi sebou přivítáme všechny zájemce.

Použitá videa:
Ronsmytheiii - "Soyuz TMA-16 launch"
www.nasa.gov - "LCROSS Impact Animation"
miklops - "Ares 1x-V2.1 Test Flight"
NASAtelevision - "LCROSS Lunar Impact"
NASAtelevision - "Expedition 20 Landing"
NASAtelevision - "ARES IX Test Flight"
Kowch737 - "STS-129: Mission"