21. den fotbalového MS - Francouzská ostuda

Čvc 1, 2010

  Francouzi bojkotují trénink
    Francouzští reprezentanti odmítli trénovat.
 

    Ani dnes se na MS nehrálo a tak se nabízí příležitost vrátit se k nějakému významnému momentu z jeho dosavadního průběhu. A jen stěží bysme hledali větší událost než propadák Francouzů, kteří své špatné hře ještě nasadili korunu.

    Úvodní zápas Francouzi remizovali s Uruguají 0:0 a na fotbal se skoro nedalo dívat. Ve druhém zápase se v půli trenér Domenech snažil domluvit Nicholasi Anelkovi aby změnil styl své hry a byl víc platný pro mužstvo. ten mu ale prý jen sprostě odsekl, takže do druhé půle už nenastoupil. Anelka ještě dostal druhý den možnost zachránit si kůži kdyby se trenérovi omluvil. To ale odmítl a tak si musel sbalit kufry. Ostuda? Zcela určitě, ale to pořád ještě nebylo všechno. Tým se vydal na nedělní trénink, ale přesto k němu nedošlo. Hráči jen chvíli postávali na trávníku, následně kapitán Evra předal trenérům zpráv, že tým bojkotuje dnešní trénink na protest proti Anelkovu vyřazení. Ostuda byla dokonána a závěrečná prohra s JAR byla jen třešničkou na dortu. Stříbrný tým z minulého MS odjel domů jako zpráskaný pes. Reprezentanti se do své domoviny vrátili v tichosti a přistáli skoro tajně na letišti Charlese de Gaullea a po příletu je musela vyprovázet policie.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

    Co tato událost kromě ostudy přinesla? Hlavně je to jasný důkaz toho jak moc si o sobě fotbalisté myslí. Ano, vědělo se to už dávno, ale pořád tak nějak chyběl důkaz. Trenér Domenech mohl být neoblíbený, ale pořád to byl trenér, autorita, kterou by měli hráči uctívat - nebo se tak aspoň tvářit. Jenže malým fotbalistům je už od mala vtloukáno do hlavy - jseš nejlepší, jseš hvězda. A taková slovíčka se rychle zažerou do myslí. V dalších letech to ještě pořádně přikrmí tučné příjmy z klubů. A co je důsledkem? Nabubřelost a arogance - jak si vůbec může ten trenér dovolit  kritizovat můj výkon? Vždyť já jsem přece nejlepší! Trenér aby se dneska skoro bál hráčům něco vytknout. Jistě, ne všichni fotbalisté jsou takoví a jistě ne každý trenér si nechá svěřence přerůst přes hlavu, ale když už nic jiného, stojí to aspoň za zamyšlení. A mimochodem, jestli jednomu Francouzi opravdu, ale opravdu jeho úlohu nezávidím, pak je to Laurent Blanc - bývalý skvělý fotbalista, který dosedl na horké křeslo trenéra národního týmu. Jeho úkoly totiž nebudou jen ryze trenérské - on nebude muset jen vybírat ty správné hráče, on bude muset i krotit nabubřelá ega uražených hvězd a hlavně ho čeká přetěžký úkol- vrátit galského kohouta tam kde by ho všichni Francouzi chtěli vidět - tedy na příčky nejvyšší.

 

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.