Jsme tu s vámi už 4 roky

Kvě 1, 2010

  www.dugi.xf.cz
    Web www.dugi.xf.cz funguje už čtyři roky
 

    Rychlost plynutí času si člověk uvědomí teprve až když se podívá dozadu. Sám bych nevěřil faktu, že od založení tohoto webu uplynuly včera celé 4 roky. Dnešní postřeh proto věnuji jakémusi shrnutí uplynulých 365 dní.

    Čím vlastně začít? Chci toho říct tolik a vlastně ani nevím odkud začnu psát. A tak aby se to nepletlo, začneme od úplného začátku. Je 30.4.2006, do maturity mi zbývá necelý měsíc a já sedím u PC a nudím se. Po přemýšlení do čeho se pustit mě napadlo, že bych mohl na internetu vystavit nějaké screenshoty z her, které jsem v té době hrál. Netrvalo to dlouho a zaregistroval jsem si adresu www.dugi.xf.cz - název jsem ani moc dlouho promýšlet nemusel, stačilo použít mojí přezdívku, kterou jsem dostal na střední škole. Tehdejší grafický styl byl ... jak to jen říct ... divoký. Na web skoro nikdo nechodil (popravdě se tomu ani moc nedivím :-)), počet návštěv za měsíc se pohyboval v řádu jednotek. O stránky jsem se asi půl roku nestaral, ale na podzim začala druhá vlna, trochu jsem vylepšil design a začal jsem přidávat obsah. No a abych se tady moc nerozepisoval, uděláme trochu skok v čase. Před necelým rokem zasáhla tenhle web další výrazná změna - přešel jsem od mého vlastního grafického (a stále velmi nedokonalého) rázu na vyšší kvalitativní stupeň - použil jsem šablonu, kterou jsem lehce upravil a od té doby má tenhle web poměrně slušný vzhled. Jak vlastně "přestavba" probíhala, to se můžete podívat v tomto postřehu. Jenže co by byl design bez obsahu. I na něm jsem se snažil pokud možno v rámci možností zapracovat. Psal jsem proto postřehy z různých událostí, které zrovna hýbaly světem, ale i o těch zdánlivě nenápadných.Během čtvrtého roku jsem například kompletně den po dni zmapoval průběh MS v hokeji, nebo ZOH ve Vancouveru. když se podívám na statistiky návštěvnosti, konkrétně na počet návštěv jednotlivých stránek - vznikne následující TOP desítka.

1) 18 Wheels of steel - 5 937 návštěv/rok
2) Národní hymny - 3 185 návštěv/rok
3) Chemické sloučeniny - 2 406  návštěv/rok
4) Mapy - 2 267 návštěv/rok
5) Trackmania Nations Forever - 2 128 návštěv/rok
6) Postřeh o hře Euro truck simulator - 1 926 návštěv/rok
7) Perly z Youtube - 1 722 návštěv/rok
8) Trackmania Nations - 1 573 návštěv/rok
9) Microsoft Flight simulator 2004 - 1 499 návštěv/rok
10) Těžké tratě do TMN - 1 272 návštěv/rok

    Když už jsem začal psát o číslech návštěvnosti, musím na tomhle místě poděkovat všem, kteří tenhle web navštívili. Návštěv celkem bylo 37 680, což je bezkonkurenčně ze všech let nejvíc. Za tento neutuchající zájem bych Vám všech chtěl upřímně poděkovat, ukazuje mi totiž, že o výsledky mojí práce je zájem a že mám důvod ve svém snažení pokračovat. Než přejdeme do další fáze dnešního postřehu, dovolte mi ještě několik statistických čísel mapujících návštěvnost tohoto webu mezi 30.4.2009 a 30.4.2010.

Zobrazených stránek - 67 877
Průměrný počet navštívených stránek/návštěvu - 1,80
Průměrná délka návštěvy - 1 minuta 16 sekund
Unikátních návštěvníků - 31 637

    Co se obsahu tohoto webu týče, musím se na tomto místě pokárat, že mu v posledních týdnech nevěnuji takovou pozornost, jakou by si zasloužil. Vůbec to není kvůli tomu, že bych na tenhle web zanevřel, důvod je mnohem prozaičtější. Během podzimu jsem totiž získal dojem, že zde začínají mít převahu postřehy s tématikou kosmonautiky. A jelikož jsem vždycky chtěl aby tento web měl co nejširší tématický rozptyl, musel jsem nastalou situaci nějak řešit. Nakonec jsem se rozhodl, že založím specializované diskusní fórum jen o kosmonautice na adrese www.vesmir.thos.cz. Detailní rozbor důvodů, které mne k tomu vedly, najdete v tomto postřehu. Ač nerad, musím uznat, že v současné době věnuji tomuto fóru o něco větší pozornost než tomuto webu, ale rozhodně to neznamená, že bych na něj jakkoliv zanevřel. Postřehy se tu sice neobjevují tak často jako tomu bylo dříve, nicméně pořád má pro mne tento web velký význam. Abych Vás trochu nalákal do budoucnosti, prozradím Vám, že chystám denní zpravodajství jak z blížícího se MS v hokeji, tak i z letního MS ve fotbale. To ale není zdaleka všechno. I když se obvykle dávají předsevzetí na Nový rok, udělám výjimku a dávám si za úkol, že v následujícím roce budu postřehy přidávat pravidelněji než tomu bylo dosud. K tomuhle webu mám pořád srdeční vztah a rozhodně ho nechci nechat odstavený na vedlejší koleji. Pro Vás, návštěvníky to znamená jediné - bude tu pro Vás ještě víc (doufám, že) zajímavých informací ze všech možných oborů.

    Ještě jednou bych chtěl všem návštěvníkům poděkovat za věrnost těmto stránkám. Ať už jste zde poprvé a třeba jen náhodou, nebo pokud tenhle web navštěvujete pravidelně, patří vám velký díky. Bez vás by moje práce neměla smysl a neměl bych důvod v ní pokračovat.

    Největší dík ovšem patří Tommymu, který mi radami a nejrůznějšími tipy stále a nezištně pomáhá tento web zkulturňovat a vylepšovat. Za to mu opravdu upřímně děkuju. Pokud chcete jeho web navštívit, můžete se podívat na adresu www.blog.thos.cz.

    Jaký máte názor na tenhle web? Co by se zde mělo vylepšit, změnit či předělat? nebo vám všechno vyhovuje tak jak to je teď? Chodíte sem rádi? Myslíte si, že jsou zde užitečné informace v dostatečném počtu? Napište nám co si o tomhle webu myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.