Rekord, který nechápu

Bře 1, 2009

  Únor strhal všechny rekordy
    I když měl únor jen 28 dní, strhal návštěvnostní rekordy.
 

    Ještě než začnu rozebírat statistiky února roku 2009, vraťme se imaginárně v čase o rok zpátky. Píše se rok 2008 a já málem vyvěšuju oslavný prapor pokaždé když tento web za den navštíví víc než 50 lidí. Za celý měsíc mám 1 005 návštěv, což mi zajišťuje dosavadní rekord. A teď se vraťme do současnosti - tedy do nejkratšího měsíce roku 2008.V porovnání se stejným obdobím loňského roku zaznamenal tento web téměř čtyřnásobný nárůst počtu návštěv za den. Jen tak pro zajímavost. Doposud nejdelší série dní, které měly návštěvnost vyšší než 100 za den byla 5 dní. V únoru vzaly tyhle statiky za své. Pod sto návštěv se web dostal za celý měsíc pouze jednou! Ostatní webmasteři se mne možná chtějí ptát jak je možné, že tohle možné. Web totiž během pouhých 28 dní zaznamenal tolik návštěv, že rekordní měsíční statistiky za sebou nechaly mnohem delší měsíce. Odpověď na vaši otázku však sám neznám. Na webu jsme nezměnil prakticky nic. Návštěvnost se zvýšila prakticky sama od sebe. Proto mám pro všechny radu. pokud děláte na webu nějaké výrazné změny a nárůst návštěvnosti nepřichází, neklesejte na mysli. Statistiky se zlepší až po čase. A obvykle to bývá až když od vašich úprav uplyne hodně času a vy to vůbec nečekáte. O to víc vás ale blížící se návštěvní tsunami překvapí - stejně jako zaskočila mne.

Přečtěte si všechny články o návštěvnosti webu

     I když jsem při přemýšlení o tom, že bych mohl psát postřehy o návštěvnosti webu říkal, žel se nechci v těchto postřezích chlubit, musím říct, že v případech jako je tento se moje předsevzetí plní jen velmi obtížně. Všechny sledované veličiny totiž zaznamenaly nárůst. O zvýšení počtu návštěv za měsíc (TOPlist 3 370 a Google Analytics 3 530) jsem už psal, zvýšil se i počet průměrně zobrazených stránek - z 1,77 na 1,85, o 9 sekund se prodloužila i doba strávená na webu na konečných 1:27 minuty.

     Pojďme se nyní podívat na stránky, které byly v únoru nejčastěji zobrazené. Svůj primát už po několikáté obhájila stránka věnovaná hře 18 Wheels of steel, kterou navštívilo 828 lidí (o 9% víc než v lednu). na druhém místě se umístily perly z youtube - cestu na ně si našlo 374 lidí (o 4% méně než v lednu). Největší nárůst zaznamenal postřeh o polské mapě do Euro truck simulatoru. Nárůst o 214% vyšvihl tento postřeh s 296 návštěvami na celkové třetí místo mezi stránkami tohoto webu.Čtvrté místo obsadily stránky o TMNF (294 návštěv - o 19,5% víc než v lednu). Pětici uzavírají národní hymny (253 návštěv - o 15,5% víc než v lednu).

     Jaké jsou Vaše názory na tenhle web? Co byste na něm změnili abyste se tu cítili lépe? Používáte službu Google Analytics? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.