Po opojném vzestupu přišlo vystřízlivění

Led 1, 2009

  Statistiky za prosinec 2008
    Návštěvnost v prosinci byla nižší než v listopadu. Kvantitu však vynahradila kvalita.
 

    Poslední měsíce se nesly ve znamení stále se zvyšující návštěvnosti tohoto webu. Tento vzestup začal už v červenci 08. Od tohoto měsíce bylo každé následující bilancování veselejší než to minulé. To ale jednou muselo skončit. Po několika měsících stále se zvyšujícího počtu návštěv proto přišel v prosinci propad. Nebyl ale nijak výrazný. Celkově ubylo oproti listopadu okolo 500 návštěv.

     Pojďme se ale podívat na statistiky trošku detailněji. I když se snížila kvantita návštěv, zdá se, že naopak stoupla jejich kvalita. Dokládá to jak lehké zvýšení počtu stránek na návštěvu, které se zvýšilo z 1,92 na 1,99 tak i protáhnutí průměrně strávené doby na stránkách. Z 89 sekund jsme se zvedli na 93 vteřin. Další velmi zajímavé údaje nám poskytl poměr návštěv rozdělených podle zdrojů odkud k nám přišly. O tom, že suverénně nejvíc lidí chodí z vyhledávačů (85% není žádné překvapení). Zajímavý je ale fakt, že se přímý provoz z listopadových 4% všech návštěv raketově vyšvihl na celých 10,5%.

     Zajímavé věci se dají vyčíst i z počtu zobrazených stránek. Tady je jasně vidět, že celý web táhne hlavně dvojspřeží stránek o 18 Wheels of steel (863 zobrazení) a Trackmania nations forever (453 zobrazení). Obě tyto stránky táhnou web již několik měsíců, přesto právě v prosinci přitáhly na tento web ještě víc lidí než normálně. U kamioňácké 18 WOS se počet zobrazení zvýšil více než dvojnásobně a TMNF k tomu chyběl jenom kousek. Můžeme jen spekulovat čím byl tento enormní nárůst způsoben. Možná to bylo Vánočními prázdninami, díky kterým měli lidé víc času na hry.

Přečtěte si všechny články o návštěvnosti webu

     Co se prohlížečů týče tak téměř o polovinu stoupl počet návštěvníků využívajících Operu (364 návštěv). Ještě větší nárůst ale zaznamenali uživatelé Googlovského Chromu, který se zvedl z listopadových 16 návštěv až na celých 36. Když se podíváme na nejvyhledávanější slova měsíce, uvidíme hned na prvním místě slovo Motherload se 115 vyhledáváními. Tato hra na dlouhou chvíli se stala dosud asi nejlepším zásahem ve hrách na tomto webu vůbec.

     Jaké jsou Vaše názory na tenhle web? Co byste na něm změnili abyste se tu cítili lépe? Používáte službu Google Analytics? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.