Blýská se na časy?

Led 1, 2008

  Roman Koudelka - Lukáš Bauer - Tomáš Koukal Trio českých medailistů
    Naši úspěšní závodníci.
zleva: Roman Koudelka - Lukáš Bauer - Martin Koukal
 

    Lukáš Bauer, Martin Koukal a Roman Koudelka. To jsou tři jména, která dnes do celého světa zakřičela, že Česká republika umí vychovat skvělé, talentovaní závodníky. Jistě, tohle pro nás není nic nového, víme to už dlouho, ale dny jako ten dnešní nás v tom jen utvrzují.

     K čemu tak významnému dnes vlastně došlo? Nejprve Dokázal Lukáš Bauer vyhrát 15kilometrový závod v Novém Městě na Moravě, když vlastně po celou dobu závodu jel v čele závodního pole. Vítězstvím se vrátil na místo průběžně vedoucího závodního celého seriálu Tour de Ski a může pomýšlet dokonce na celkové vítězství v tomto etapovém závodě. Aby česká radost byla ještě větší, krátce za svým týmovým kolegou projel cílem i Martin Koukal. Poprvé v závodě světového poháru tak v jednom závodě obsadili Češi obě první místa. Celá zpráva je úžasná a to k tomu ještě musíme přidat třešničku, která spočívá v místě závodu. Ano, tohle české galapředstavení vidělo Nové Město na Moravě. Naši fanoušci tak mohli být u tohoto historického okamžiku osobně přítomni.

     Vypadalo by to na nádherný český den, který si zaslouží oslavy. Ty dostaly ještě jasnější obrysy, když odstartoval druhý závod Turné čtyř můstků ze supermoderního novátrosky řešeného můstku v Garmisch-Partenkirchenu. Kvalifikací prošla kompletní pětice Čechů a do druhého kola postoupili dokonce čtyři skokani. Většinou se krčili ve druhé či třetí desítce, ale jedna česká vlaječka byla i v té první. Ne, nebyl to na zašlou slávu vzpomínající Janda ani talentovaný Mazoch. Na šestém místě po prvním kole skončil osmnáctiletý Roman Koudelka. Takový výsledek jsem opravdu nečekal, Roman ho navíc ve druhém kole ještě o dvě příčky vylepšil a skončil tak na nepopulárním čtvrtém místě. To je však při současných podmínkách, ve kterých se české skoky na lyžích pohybují, přímo zlaté. Obzvlášť pokud si uvědomíme, že na pomyslný bronz ztrácel rodák z Turnova necelé dva body.

     Uvidíme jak se bude v dalších závodech těmto borcům dařit. Oba běžce čeká přesun do Itálie, kde pokračuje Tour de Ski, talentovaného skokana, stejně jako celý český výběr zase v dalších dnech přivítají rakouské můstky v Innsbrucku a Oberstdorfu. Přejme nejen jim, ale i všem, kteří bojují o úspěch v národním dresu spoustu úspěchů. Dní jako byl ten dnešní není mnoho. Obvykle se úspěchy jen tak rozdrolí do ztracena a člověk, který sport zase až tak nesleduje je může přehlédnout, ale takovéhle nášupy ukazují, že český sport může vystrkovat drápky. Tak jen do toho čeští lvi, ukazujte dál svou sílu!